V a r i a n t     B     a     C

Vzdeláva mentálne postihnutých žiakov stredného a ťažkého stupňa mentálneho postihnutia a žiakov s viacnásobným postihnutím /mentálne postihnutie a ťažká symptomatická porucha reči až bezrečnosť/ v prípravnom a v 1.- 10. ročníku špeciálnej základnej školy

Cieľom vzdelávania v B a C variante je čo najväčší rozvoj mentálne postihnutých žiakov z fyzickej i psychickej stránky, kompenzácia ich nedostatkov s cieľom optimálne ich pripraviť na praktický život. Úlohou špeciálnej výchovy je rozvíjať žiakov z rozumovej, zmyslovej, emocionálnej a vôľovej stránky a utvárať ich charakter. Žiaci sú schopní osvojiť si spoločenské a pracovné návyky, zvládnu prvky trívia – čítanie, písanie a počítanie. Žiaci vo Variante C sa vzdelávajú podľa individuálneho vzdelávacieho programu. Žiaci B a C variantu sa zapájajú do všetkých činností organizovaných školou. Po absolvovaní ŠZŠ pokračujú žiaci vo vzdelávaní v 3-ročnej praktickej škole pri odbornom učilišti.