Spolupráca s mládežníckou organizáciou
S L O V E N S K Ý     O R O L

Miestny klub mládežníckej organizácie Slovenský Orol bol pri našej škole založený v roku 1991. Predsedom tejto organizácie od roku 2003 je p. uč. Magdaléna Žišková. Vo výbore pracuje ako tajomníčka p. uč. Jureníková a hospodárka p. uč. Hanzalíková. Za výdatnej pomoci Rady Slovenského Orla, ktorú vedie jej predseda Ing. Jozef Gálik, sa podarilo zariadiť rehabilitačnú miestnosť a kabinet telesnej výchovy rôznym telocvičným náradím a náčiním.

Členovia Miestneho klubu Slovenského Orla - žiaci a zamestnanci školy - sa zúčastňujú rôznych športových, zábavných a spoločenských podujatí podľa celoročného plánu činnosti Miestneho klubu.

K pravidelným akciám patria plavecké súťaže. Vo výukovom bazéne plaveckého areálu na Pasienkoch žiaci pretekajú v 3 disciplínach:
   - ponáranie sa na čas,
   - chôdza vo vode na 25 m,
   - plávanie voľným štýlom na 25 m.

V zimnom období žiaci s pedagógmi prežívajú fašiangové radovánky na ľadovej ploche vo Vajnoroch.

Ku Dňu učiteľov sa organizujú súťaže učiteľov a žiakov našej školy v stolnom tenise, v softtenise.

Miestny klub Slovenského Orla zastrešuje aj celobratislavský turnaj žiakov špeciálnych základných škôl v stolnom tenise s hosťujúcou Špeciálnou základnou školou Malacky.