Projekt:
PRE NAŠE DETI

Cieľom projektu je vytvoriť v škole špeciálne vybavenú multisenzorickú miestnosť určenú na terapeutické, relaxačné a voľnočasové využitie, ktorá umožňuje aplikovať metódu Snoezelen.

Hlavným cieľom je prispieť k zlepšeniu kvality života, zmierneniu mnohých negatívnych prvkov v prežívaní a k ucelenejšiemu rozvíjaniu osobnostného potenciálu u žiakov so zdravotným postihnutím, prostredníctvom vedomej a riadenej ponuky primárnych podnetov v príjemnej a bezpečnej atmosfére, zameranej na zmyslové vnímanie a zmyslovú skúsenosť pomocou svetelných efektov, rozmanitých zvukov, podmanivých vôni, možností polohovania a rozvoja vestibulárneho a proprioreceptívneho systému.

AKTIVITY PROJEKTU

2.11.2011-7.11.2011
Vypracovanie návrhu

Vypracovanie návrhu multisenzorickej miestnosti na základe výsledkov hodnotenia a analýzy potrieb našich žiakov.

1.1.2012-15.3.2012
Rekonštrukcia miestnosti

Rekonštrukcia miestnosti: úprava miestnosti, elektroinštalačné práce obnova stien, podlaha, elektrické vedenie, vykurovanie, osadenie dverí, maliarske práce...

1.3.2012- 1.6.2012
Realizácia navrhnutého projektu

Realizácia navrhnutého projektu multisenzorickej miestnosti:, nákup a dodávka jednotlivých Snoezelen komponentov a senzorických pomôcok, inštalácia vybavenia a zariadenie miestnosti.

06/2012
Vytvorenie harmonogramu

Vytvorenie harmonogramu efektívneho využívania multisenzorickej miestnosti pre individuálne a skupinové stretnutia.

06/2012
Slávnostné otvorenie

Slávnostné otvorenie snoezelen miestnosti za prítomností médií dňa 13.6.2012

Od 06/2012
Terapeutické aktivity

Pravidelné (denne) terapeutické aktivity v snoezelen miestnosti.

Organizácie, s ktorými spolupracujeme:

• Nadácia TESCO
  • Združenie rodičov a priateľov školy pri ŠZŠ