Európska únia
Európsky sociálny fond

4 Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť

Projekt Špeciálnej základnej školy
Základnej školy pre žiakov s autizmom
Hálkova 54, Bratislava je spolufinancovaný z ESF

4.1 Premena tradičnej školy na modernú pre Bratislavský kraj

PERSPEKTÍVA

je názov projektu, ktorým naša škola reagovala na výzvu Agentúry MŠ SR pre štrukturálne fondy EÚ na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok a vďaka ktorému sa stala úspešným prijímateľom NFP.
Projekt sa pohybuje v Operačnom programe Vzdelávanie, v prioritnej osi 4 Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť, v rámci opatrenia 4.1 Premena tradičnej školy na modernú pre Bratislavský kraj a je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu SR.

Ciele projektu PERSPEKTÍVA:

Inovácia obsahu a metód vzdelávania v Špeciálnej základnej škole, Základnej škole pre žiakov s autizmom, Hálkova 54 v Bratislave s cieľom lepšieho uplatnenia žiakov našej školy v ďalšom vzdelávaní a v praktickom živote.

Špecifický cieľ projektu 1: Rozšírenie vedomostí a zručností učiteľov ŠZŠ, ZŠA v oblasti problematiky autizmu, používania informačno - komunikačných technológií a aplikovaný sociálno - psychologický výcvik pedagogických zamestnancov.
Špecifický cieľ projektu 2: Prispôsobenie obsahu a foriem vzdelávania žiakov 1. ročníka ŠZŠ stupňu ich postihnutia.
Špecifický cieľ projektu 3: Inovovanie učebných materiálov a metodík predprofesijnej prípravy žiakov 5. - 9. ročníka ŠZŠ.

Cieľové skupiny projektu PERSPEKTÍVA:

Časový rámec realizácie projektu PERSPEKTÍVA:

Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov ES