MIMOROZPOČTOVÉ ZDROJE
NAŠEJ ŠKOLY

Naša škola získava prostriedky aj z mimorozpočtových zdrojov, ku ktorým patria napríklad:
  1. 2% z daní právnických a fyzických osôb - Prostredníctvom fondu rodičovského združenia škola každý rok prijíma finančný príspevok z 2% daní právnických a fyzických osôb. Z nadobudnutých finančných príspevkov škola zabezpečuje, nákup niektorých školských potrieb pre žiakov na spestrenie činností v mimovyučovacom čase, na úpravu, čiastočnú rekonštrukciu niektorých priestorov školy, napr. žiacka kuchynka, šatňa pre žiakov.
  2. fond rodicov - na začiatku školského roku rodičia prispievajú do fondu rodičov. Tieto finančné prostriedky využívame na úhradu niektorých nákladov v súvislosti s organizáciou rôznych žiackych akcií - občerstvenie pre žiakov na karneval, Mikulášske balíčky, úhrada cestovného pri školských aktivitách, školy v prírode a pod.
  3. príspevok na úhradu niektorých činností súvisiacich s pobytom žiaka v ŠKD - nákup výtvarných školských pomôcok, hračiek, športového náčinia atd.
  4. finančné dary - ide o finančné dary na základe darovacích zmluv od právnických osôb, v tomto školskom roku napr. firiem GFK Slovakia s r.o., Prvá stavebná sporiteľňa, a.s..

Aj touto cestou sa chceme úprimne poďakovať všetkým prispievateľom, finančných či materiálnych darov, čim významnou mierou pomáhajú škole, žiakom splniť to, čo by sme si nemohli dovolit bez tejto pomoci.

Pre budúcich dobrovoľných prispievateľov uvádzame darovací účet školy:

7000100249/8180

Zo získaných finančných prostriedkov každý rok škola zabezpečuje pre svojich žiakov po prejednaní so zástupcami rodičovského združenia potrebný materiál na výkon rôznych činností vo vyučovacom i mimovyučovacom čase. Za každý finančný či materiálny dar ďakujeme.