16. februára 2018
THE CLASSICAL MUSIC MANIACS
(SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA - 2. stretnutie)

Dnes nastal vytúžený deň nového stretnutia našich vybraných žiakov s mladými talentmi základných umeleckých škôl. Sprevádzal ich Komorný orchester The Classical Music Maniacs, ktorý v roku 2011 založil, a dnes nám ho aj osobne predstavil koncertný majster Slovenskej filharmónie Jarolím Emmanuel Ružička. Tento vzácny a výnimočný človek založil okrem tohto orchestra aj Bratislavských sólistov a v Španielsku ďalšie dva komorné súbory. Jeho túžbou je novým spôsobom osloviť mladých ľudí klasickou hudbou, dať tej hudbe nový šat a urobiť z nej "návykovú látku", bez ktorej si ľudia nevedia predstaviť svoj život.

Komorný orchester The Classical Music Maniacs doprevádzal mladých talentovaných žiakov základných umeleckých škôl:
- Huga Juráška, ktorý nám zahral na violončele,
- Ninu Kačurovú, ktorá nám predstavila svoju hru na zobcovej flaute,
- Júliu Nemcovu, ktorá nám ukázala svoje majstrovstvo na husliach.

Nuž na otázku, či sa umelcom podarilo v nás vzbudiť veľký dojem a radosť z hudby, by vám isto vedeli odpovedať naši žiaci. Po predstavení boli totiž nadšení a tešili sa na nasledujúce stretnutie v Slovenskej filharmónii, ktoré sa má konať 6. apríla 2018. Tým chceme zároveň a opätovne poďakovať pani Ing. Aničke Šalgovičovej a jej občianskemu združeniu "Nádej na život", ktorá nás pozvala a zabezpečila nám nezabudnuteľný kultúrny zážitok.