13. februára 2018
K A R N E V A L

Za oknami smiech a tanec,
fašiangový harmatanec.
Berte masky, je tu bál,
fašiangový karneval.

Fašiangový karneval plný masiek, zábavy a tanca sme si užili aj na naše škole. Stihli sme to v posledný deň fašiangov 13.2. Náš program sa začal o 9:30 v telocvični. Karneval otvorila kráľovná Jana (p. uč. Slováková), ktorá nás privítala vo svojom kráľovstve Hálkova plnom zábavy. Na začiatku bolo potrebné sa spoznať a predstaviť. Na Karneval prijali pozvanie hostia ako piráti, rytieri, princezné, víly a iné rozprávkové postavy.

Cez karnevalovú zábavu sme sa rozhýbali na niekoľkých pesničkách – Hlava, ramená, kolená, palce, Kačací tanec... Žiaci si mohli zasúťažiť pri tanci cez prekážky, balónovom tanci, kvetinkovom tanci a rôznych iných.

Spoločne nám bolo v kráľovstve veľmi dobre. Všetci sa usmievali a mali dobrú náladu. Ku fašiangovému karnevalu patria aj fašiangové dobroty. Žiaci si išli po prvej časti programu oddýchnuť, pochutnať si na dobrotách a posilnený sa vrátili na kráľovskú diskotéku.

Kráľovná Janka sa poďakovala hosťom, že prijali jej pozvanie do kráľovstva Hálková a už teraz sa teší na budúci rok.

Mgr. Janka Slováková