19. januára 2018
T A L E N T     V     H U D B E
(Slovenská filharmónia)

Slovenská filharmónia v rámci 69. koncertnej sezóny v cykle "Hudobná akadémia" zorganizovala pre deti a mladých hudobný koncert popredných slovenských umelcov. Pozvanie dostali aj 10 žiaci našej školy, vďaka Ing. Aničke Šalgovičovej, ktorá nám vybavila lístky a deťom tak pomohla sprostredkovať úžasný zážitok z hudby Slovenského komorného orchestra. Ten doprevádzal umelcov - huslistov takých zvučných mien ako Teo Gertler, Martina Výbohová, Ferdinand Slezák a Dalibor Karvay. Deti sa zoznámili so skladbami skladateľov Henryk Winawski, Tomaso Antonio Vitali, Niccolo Paganini, Joseph Haydn, Ladislav Kupkovič či Antonio Vivaldi. Programom sprevádzal moderátor Martin Vanek, ktorý nám týchto umelcov predstavil, porozprával nám o nich niečo, no a zaujal nás aj svojimi vtipnými komentármi.

V rámci tejto koncerntej sezóny naši žiaci navštívia Slovenskú filharmóniu ešte 3 razy, a to 16. februára, 6. apríla a 4. mája 2018. Žiaci, ktorí sa pravidelne budú zúčastňovať na týchto koncertoch, získajú aj osvedčenie.

Mgr. Silvia Ryšanová