7. decembra 2017
M I K U L Á Š S K A     B E S I E D K A
V I A N O Č N Ý     B A Z Á R

Zvončeky, snehuliaci, stromčeky, svetielka, koledy - Vianoce už prichádzajú. V našej škole sme si chceli priblížiť vianočnú atmosféru a tak sme 7.12. pozvali Mikuláša, našich rodičov, starých rodičov a iných hostí, aby s nami prežili krásny predvianočný čas.

Telocvičňa sa o 9:00 premenila na rozprávkovú zimnú sálu. Po úvodnej piesni “Zvončeky, zvončeky”, sa začal náš vianočný program. Privítala nás p. uč. Janka Slováková a po úvodných slovách sme spoločne privítali Mikuláša.

Mikuláš spolu s anjelom nás nechali chvíľku v napätí, ale predsa prišli. Chceli s nami stráviť viac času a tak sa sami presvedčiť o tom akí sú naši žiaci šikovní.

Mikuláš sám prezradil, že sa na nás a program, ktorí si žiaci spolu s pani učiteľkami pripravili, veľmi tešil. Dobre sa usadil, počúval a všetko pozorne sledoval.

Básničky, pesničky, scénky zabavili všetkých prítomných a vyvolali veselú náladu v celej sále. Deti svoje vystúpenia zvládli tak bravúrne, že veru aj Mikuláš stratil slová.

A čo môže byť väčším dôkazom toho, že deti boli naozaj celý rok dobré, šikovné, usilovné a poslušné? No predsa veľký košík plný balíčkov, ktoré Mikuláš pripravil do veľkého košíka. Balíčkov bolo toľko, že sa takmer z košíka vysypali. Tie potom Mikuláš spolu s anjelom po skončení program rozdávali našim deťom.

A keďže deti sľúbili, že budú naďalej dobré a chcú poslúchať, Mikuláš sľúbil návštevu aj na budúci rok.

Už od skorého rána bolo v našej škole ruch ako na trhoch. To preto, lebo na škole aj naozaj prebiehal. Na stoloch vo vestibule sa objavili rôzne vianočné ozdoby, vianočné vence, keramické výrobky, lampáše a svietniky, prívesky, pohľadnice, koláčiky, podkovičky pre šťastie, anjelíčkovia, hviezdičky a veľké množstvo ďalších výrobkov. Všetky výrobky vyrábali šikovní žiaci našej školy spolu so svojimi pani učiteľkami a vychovávateľkami.

Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom našej školy, ktorí našu školu podporili kúpou týchto výrobkov. Takto získané peniažky pôjdu na zakúpenie školských pomôcok a materiálu, z ktorých deti budú vyrábať ďalšie pekné výrobky na budúce vianočné trhy.

Mgr. Janka Slováková