10. novembra 2017
O S L A V A     J E S E N E

Dňa 10. 11. 2017 sa naša škola vyfarbila, zmenila. Tak ako jeseň farbí listy do zlata a mení prírodu tak sa na chvíľu zmenili aj naše deti. Poprezliekali sa do kostýmov, zmenili farbu tváre, oblečenia, vlasy boli strapaté a výrazy často strašideľné.

Oslavu jesene sme začali v telocvični o 9:00, kde nás privítala p. uč. Janka Slováková spolu s naším deviatakom Danielom Kaprálikom. Privítali pani riaditeľku, zástupkyne, učiteľov a žiakov, ale všimli si že naši žiaci tam neboli. Boli tam lienky, princezné, superhrdinovia, zombici, piráti a mnohé iné postavy. Daniel nám priblížil aké zmeny môžeme vidieť v jeseni, ako sa mení príroda a počasie. Dlho sme sa ale v telocvični nezdržali a pokračovali sme veselými športovými úlohami po celej škole. Privítala nás pani Kostrička so slalomom, u Tekvičáka sme si zahádzali šiškou, v Mrkváčove sme si zabehli štafetový beh, u Netopiera Piera bola tma, museli sme si vzájomne pomôcť a nájsť cestu zo zaviazanými očami, metlový hokej sme si zahrali u Baby Jagy a nakoniec sme objavili listové tajomstvo.

Po prekonaní všetkých prekážok sme si dopriali malý oddych a roztočili sme to na výbornej diskotéke.

Mgr. Janka Slováková