10. mája 2017
KONÍKY NA NÁVŠTEVE

Streda tohto týždňa bola pre všetkých našich žiakov radostným dňom. Na školský dvor totiž zavítali 4 poníky: Tuzko, Bingo, Zibko a Valuška. Pod vedením svojich trénerok Terky, Ivanky, Agnesky, Janky a Marianky, ktorá celú akciu dlžala "pod palcom" prišli povoziť naše deti.

Úsmev nám na tvári vyčarila Marianka, ktorá "pásla kone na betóne" (tak sa volal aj jeden veľmi známy film). Poníkovi, ktorého totiž pásla, totiž zrejme najviac chutila tráva, raziaca si svoju cestu v prasklinách asfaltu.

Väčšie deti koníky riadne vyčesali, vyhladkali, pomohli ich osedlať a pripravili ich na jazdu s menšími deťmi (keďže poníky váhu dospelého človeka neunesú). Menšie deti sa povozili na koníkoch a odmenili ich jabĺčkami a mrkvou.

Spokojnosť bola viditeľne obojstranná, lebo koníky dávali pozor na deti, ktoré vozili, a úsmevy na tvárach detí zase prezdádzali radosť, že mohli vidieť tieto krotké zvieratká, starať sa chvíľku o ne a jazdiť na nich.

Mgr. Denisa Špániková