30. marca 2017
HVEZDÁREŇ HLOHOVEC

Vesmír - nekonečný, tajomný, nádherný...

Príležitosť dozvedieť sa o vesmíre niečo viac mali i naši žiaci s autizmom II. stupňa i žiaci A-variantu. Dňa 30. marca 2017 navštívili Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci.

Odbila desiata hodina, žiaci sa usadili v pohodlných kreslách a ocitli sa v náručí hviezdnej oblohy s jej planétami, súhvezdiami, kométami a inými krásami vesmíru. Poverený pracovník nás oboznámil so slnečnou sústavou, so súhvezdiami a ich legendami, orientáciou na oblohe, príčinami fáz Mesiaca a jeho rotáciou. Dokonca sme mali možnosť nazrieť do obrovského ďalekohľadu a pozrieť si Slnko zblízka.

Po skončení hodinu a pol trvajúceho programu si žiaci ešte nakúpili suveníry a s príjemnými pocitmi a novými vedomosťami sa vrátili späť do Bratislavy.

Mgr. Tatiána Kovaľová
Mgr. Emília Halinkovičová