10. marec 2017
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA SPOJENEJ ŠKOLE MOKROHÁJSKA 3

Žiaci 8. ročníka našej školy navštívili Spojenú školu na Mokrohájskej 3, ktorá v tento deň otvorila brány širokej verejnosti, aby si záujemci mohli pozrieť jej priestory a možnosti ďalšieho vzdelávania po skončení 9. ročníka.

Žiaci sa oboznámili s veľmi zaujímavými vyhliadkami na možnosti pokračovania v štúdiu. Okrem tried navštívili aj plaváreň a telocvičňu, počítačovú triedu, ako aj chemické laboratórium, kde si mohli vyskúšať aj zaujímavé chemické pokusy.

Príjemným prekvapením našich žiakov počas návštevy Spojenej školy bolo aj stretnutie s bývalými žiakmi našej školy Samuelom Bérešom, Oskarom Stančiakom a Matejom Rovenským.

Neľahká úloha výberu povolania čaká našich žiakov už na budúci rok. Dnešná návšteva Spojenej školy je preto pre nich prínosom. Rozšírili svoj obzor možností svojho ďalšieho vzdelávania. Veď aj jedno čínske príslovie hovorí: "Vzdelanec je pokladom pre svoju krajinu."

Mgr. Mária Jureníková, Mgr. Emília Halinkovičová