8. septembra 2016
POPOLVÁR, NAJVÄČŠÍ NA SVETE
(Nová budova SND)

Minulý školský rok začal návštevou kina v Polus City Center, tento školský rok začal pozvánkou do Činohry SND. Vybraní žiaci za zúčastnili tanečného muzikálu Jána Ďurovčíka, Ľubomíra Feldeka a Antona Popoviča pod názvom "Popolvár". Lístky nám zabezpečila pani Ing. Anička Šalgovičová, ktorá i takýmto spôsobom pomáha našej škole a jej žiakom v ich kultúrnom vzdelávaní. "Popolvár" je známou rozprávkou a jej moderná tanečná javisková forma upútava prepracovanosťou a emocionálnym nábojom. Príbeh statočného Popolvára a krásnej princeznej je prerozprávaný tancom a spevom, v piesňach znejú hlasy známych hercov a spevákov. Dramatické i komické scény divákov rozosmejú. Kto navštívi tento muzikál, dozvie sa, či nakoniec Popolvár získa aj v tejto moderne spracovanej rozprávke ruku vytúženej princeznej.