1. apríla 2016
S v e t o v ý     d e ň     p o v e d o m i a     o     a u t i z m e

Kalendár nám v sobotu ukazuje 2. apríla. Práve tento dátum vyhlásila Organizácia Spojených Národov v roku 2007 za Svetový deň povedomia o autizme. Aj Slovensko sa zapája do celosvetovej kampane pod názvom "Rozsvieť modrú". Táto kampaň pochádza z iniciatívy jednej z najvýznamnejších svetových organizácií v tejto oblasti - Autism Speaks. Organizátori rozsvedujú aj Bratislavský hrad na modro.

Naša škola sa tiež zapojila do tejto kampane. Keďže je však 2. apríl tento rok v sobotu, všteci zamestnanci našej školy si uctili Svetový deň povedomia o autizme tým, že v piatok, 1. apríla 2016 prišli do práce oblečení v modrom oblečení.

Autizmom trpí viac ľudí po celom svete ako diabetesom, či chorobou AIDS. Na celom svete je viac ako 70 miliónov takýchto jedincov. Práve na toto ochorenie, o ktorom vie verejnosť veľmi málo, má upozorniť Svetový deň povedomia o autizme.