20. marca 2016
O t v o r e n i e     b e ž e c k e j     s e z ó n y     2 0 1 6

Všetci tí, ktorí radi behajú, dnes zaplnili Partizánsku lúku na Železnej studničke, kde sa od 8:00 do 12:00 konalo Otvorenie bežeckej sezóny 2016. Akciu organizovali Quinta Essentia a mesto Bratislava. Štartovné zaplatené na mieste bolo 9 €, pri platbe cez internet do 17.3.2016 5 €.

Bežalo sa v kategóriách:

Po úvodnej prezentácii a registrácii bežcov a vyzdvihnutí si štartovného čísla sa konala rozcvička pod vedením úradujúceho majstra sveta v chôdzi Mateja Tótha.

Postupne štartovalo 5 skupín bežcov:

Po ukončení behu nasledovalo vyhlasovanie výsledkov a ocenenie troch najlepších bežcov každej kategórie. Nezabudlo sa ani na zaujímavú tombolu, z ktorej si vylosovaní športovci mohli zobrať domov rôzne suveníry.

Organizátori spolupracujú s nadáciou Filantropia, ktorá venovala našej škole 1 € zo štartovného každého bežca na učebné pomôcky. Tento rok naša škola získala 700 eur. Organizátorom a nadácii Filantropia za venovanú čiastku veľmi pekne ďakujeme a využijeme ich na zakúpenie učebných pomôcok na vyučovanie chémie a fyziky.