10. septembra 2015
Opekačka na Kamzíku

Prázdniny sa skončili a deti pomaly nabiehajú na vyučovanie. Aby to nebolo pre nich také náročné, rozhodli sa učitelia našej školy pod vedením pani učiteľky Mgr. Magdalény Žiškovej zorganizovať výlet do prírody a opekačku, Natešení žiaci priniesli klobásky, slaninu, párky, špízy, hamburgery, a s chlebíkom, horčicou, cibuľou i so zeleninou ich opečené vychutnávali. Niektoré deti opekali s nami prvý raz samostatne, a tak sa našli aj počernejšie klobásky, ktoré však po menšej úprave chutili ešte viac, o čom svedčali aj úsmevy na tvárach ich jedákov.

Po skvelej opekačke nastal čas na súťaž. Deti sa rozutekali do okolia, aby podľa nápovedy hľadali a našli ukrytý poklad. Netrvalo dlho a poklad bol objavený. Sladkosti si deti medzi sebou podelili.

Spoločné zážitky umocnilo prekonávanie podkamzíckeho kopca, kde sa museli riadne spolu držať a pomáhať si, aby ho prekonali. Takto, s dobrou náladou, sa žiaci vracali späť do školy, a tešili sa na ďalšiu spoločnú akciu.