V z d e l á v a n i e    ž i a k o v
s    a u t i z m o m

Špeciálna základná škola, Základná škola pre žiakov s autizmom vzdeláva žiakov s autizmom od septembra 1998. Žiakom s autizmom poskytuje vzdelávanie:

1. v prípravnom ročníku pre žiakov s autizmom s mentálnym postihnutím,
  2. v 1.-9. ročníku základnej školy pre žiakov s autizmom s mentálnym postihnutím,
  3. v prípravnom a 1.-9. ročníku základnej školy pre žiakov s autizmom bez mentálneho postihnutia.

Žiaci s autizmom sa vzdelávajú podľa individuálnych vzdelávacích programov, zostavených na základe školského vzdelávacieho programu pre žiakov s autizmom s mentálnym postihnutím a posúdenia schopností konkrétneho žiaka. Žiaci s autizmom s mentálnym postihnutím sa vzdelávajú metódami programu TEACCH.

Výchova a vzdelávanie žiakov s autizmom bez diagnostikovaného mentálneho postihnutia, vychádza zo školského vzdelávacieho programu základnej školy.